Case study

Przeczytaj nasze case study i zobacz, jak udało nam się pomóc firmom takim jak Twoja!

Relokacja pracowników z Ukrainy do Polski.

Lokalizacja: Ukraina / Polska

Branża: IT

Liczba pracowników: 2000+

O kliencie:

Przedsiębiorstwo jest międzynarodowym dostawcą usług w zakresie badań i rozwoju oprogramowania, zarządzania aplikacjami, chmury i infrastruktury oraz bezpieczeństwa cybernetycznego dla przedsiębiorstw na całym świecie. Zatrudnia ponad 2000 specjalistów i jest reprezentowana w 7 krajach w Europie i obu Amerykach.


Problem:

 

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie nasz klient musiał szybko zareagować i relokować prawie 1000 osób do Polski. Główny problem stanowiło wynajęcie mieszkań. Wielu właścicieli lokali nie chciało podpisać umowy z osobami z zagranicy, ponadto pracownicy nie mieli czasu szukać odpowiednich lokali z racji nagłej konieczności przeprowadzenia się do innego kraju.

Rozwiązanie:

Razem z naszym klientem wypracowaliśmy dwa rodzaje wynajmu lokali:

  • wynajem tymczasowy na pierwszy miesiąc pobytu,
  • wynajem długoterminowy na minimum 6 miesięcy.

 

Dla naszego klienta wynajęliśmy XX lokali, które służyły w celach wynajmu krótkoterminowego. Każdy z relokowanych pracowników, zaraz po dotarciu do wyznaczonego miasta w Polsce otrzymał dostęp do takiego mieszkania na miesiąc. W tym czasie miał możliwość poszukania docelowego mieszkania samodzielnie lub korzystając z opracowanego przez nas procesu.

W ramach współpracy z klientem na bieżąco przygotowywaliśmy listę mieszkań dostępnych na wynajem długoterminowy. Mieszkania te były przede wszystkim dostępne w Gdańsku, Bydgoszczy oraz w Łodzi. Lokalizacje te zostały wybrane po przeprowadzonych szczegółowych analizach rynku oraz przy uwzględnieniu potrzeb pracowników klienta.

Częstym problemem, który pojawiał się podczas wynajmu mieszkania przez osobę pochodzenia zagranicznego była niechęć właścicieli lokali do podpisania umowy najmu. Dlatego jako THO.eu wynajmowaliśmy mieszkania od właścicieli i przekazywaliśmy je odpłatnie w podnajem pracownikom naszego klienta. W celu zabezpieczenia w umowie pomiędzy firmą klienta a naszą pojawił się zapis o konieczności wniesienia opłat za wynajem mieszkania przez Klienta w przypadku, jeśli pracownik nie dokona odpowiedniej opłaty.

W ramach współpracy każda osób, która wynajęła w ten sposób mieszkanie otrzymała również odpłatnie wsparcie w zakresie usuwania szkód w trakcie okresu najmu, sprzątania lokali po skończonym okresie najmie oraz w razie potrzeby każdy mógł się skontaktować z dedykowanym pracownikiem po naszej stronie, aby uzyskać wsparcie i informacje na temat dostępnych opcji zakwaterowania w innych lokalizacjach.

Wartość dla biznesu:

Tak elastyczne podejście i rozwiązanie problemu związanego z niechęcią do podpisywania umów z osobami z zagranicy pomogło szybko zapewnić zakwaterowanie prawie 1000 osobom w okresie 2-3 tygodni. Relokowani pracownicy z łatwością dostali dostęp do zakwaterowania i nie musieli martwić się biurokracją, ani nieznajomością rynku nieruchomości w Polsce, co pozwoliło im uniknąć dodatkowych zmartwień w nowym kraju.

Pracodawca natomiast stworzył pozytywny wizerunek swojej firmy, jako dbającej o dobro pracownika i starającej się pomóc i rozwiązać jego problemy.

Skontaktuj się:

Poznaj inne case study:

AdobeStock_408651779_Preview
BODY LEASING

Jak zadbać o dobrze dopasowane kwalifikacje pracowników przy projektach krótkoterminowych bez podpisywania umowy o pracę?

AdobeStock_542020310_Preview
WSPARCIE IT

Jak zadbać o odpowiednie wyposażenie pracowników w sprzęt i jego konfigurację? Jak zapewnić wsparcie IT dla zespołów rozproszonych?

Case study firmy THO.eu dla branży FMCG. Wsparcie IT, model hybrydowy, relokacja pracowników
HYBRYDOWY MODEL PRACY

Jak zadbać o odpowiednie wyposażenie pracowników w sprzęt i jego konfigurację? Jak zapewnić wsparcie IT dla zespołów rozproszonych?