Case study

Przeczytaj nasze case study i zobacz, jak udało nam się pomóc firmom takim jak Twoja!

Pomoc w pozyskaniu pracowników w ramach body leasing'u.

Lokalizacja: Polska

Branża: OZE

Liczba pracowników: 150+

O kliencie:

Organizacja naszego klienta posiada siedzibę w Krakowie, natomiast ponad połowa pracowników pracuje zdalnie na terenie całej Polski. Przedsiębiorstwo to jest jednym z liderów dostarczania rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii.


Problem:

 

W THO.eu wierzymy, że dostarczenie najwyższej jakości usług jest niemożliwe bez odpowiedniego zespołu z dobrze dopasowanymi kwalifikacjami. Często można spotkać się z przekonaniem, że etat jest najlepszym rozwiązaniem przy zatrudnianiu, jednak sytuacja na rynku IT jest zupełnie inna. Często firmy potrzebują specjalisty IT tylko do danego, określonego projektu – rekrutacja więc pracownika na stałe, a potem utrzymanie go byłyby bardzo kosztowne.  Do takich wniosków doszedł właśnie jeden z naszych klientów, który skorzystał z naszej usługi bodyleasingu. Klient potrzebował stworzyć zespół na do projektu trwającego 3 miesiące, w ramach którego wykonywane były następujące zadania:

 • zebranie wymagań funkcjonalnych;
 • opracowanie projektu i parametrów rozwiązania;
 • migracja danych;
 • przygotowanie dokumentacji specyfikacji oprogramowania;
 • rozbudowa oprogramowania o dodatkowe funkcjonalności;
 • testowanie kodu;
 • przeszkolenie użytkowników.
Rozwiązanie:

Zaproponowaliśmy naszemu klientowi bodyleasing w rozszerzonej formie – czyli zamiast pojedynczych specjalistów klient wynajął od razu cały zespół. Dobraliśmy tak zespół, aby odpowiadał na potrzeby klienta i spełniał wszystkie jego wymagania związane z kwalifikacjami.

Dzięki temu klient uniknął długiego i bardzo kosztownego procesu rekrutacji, a ponadto wynajmując od nas zespół cały proces szukania specjalistów zamknął w jednym punkcie kontaktowym. Ponadto, klient wybrał również usługę advanced team leasing (tak zwane ATL), co wiązało się z przekazaniem nadzoru nad zespołem i realizacją projektu nam. THO.eu, więc wzięło na siebie odpowiedzialność nie tylko za dostarczenie odpowiednich specjalistów, ale także za zarządzanie całym projektem, które opierało się o kilka KPI:

 • dotyczące niezmienności zespołu – klientowi zależało na braku rotacji;
 • dotyczące braku konkurencji – osoby pracujące nad projektem mają zakaz konkurencji na 12 miesięcy od zakończenia projektu;
 • dotyczące terminu dostarczenia projektu (3 miesiące);
 • dotyczące miesięcznego kosztu projektów – w tym koszt zarządzania projektem, wynajmu specjalistów;
 • dotyczące jakości – w tym przypadku jakość kodu oraz standard dokumentacji.
Wartość dla biznesu:

Klient korzystając z rozwiązania team leasingu wygenerował liczne korzyści. Między innymi:

 • pominął czasochłonny i kosztochłonny proces rekrutacji, co pozwoliło uniknąć przestojów i zabrać się za realizację projektu już po 2 tygodniach od pojawienia się potrzeby na wynajem zespołu;
 • brak konieczności utrzymania pracowników na etacie, gdy konkretne kompetencje potrzebne były tylko na krótki okres;
 • elastyczność w kształtowaniu zespołu i możliwość dynamicznego dobierania jego umiejętności i dopasowania jego wielkości.

Skontaktuj się:

Poznaj inne case study:

Case study firmy THO.eu dla branży FMCG. Wsparcie IT, model hybrydowy, relokacja pracowników
HYBRYDOWY MODEL PRACY

Jak zadbać o odpowiednie wyposażenie pracowników w sprzęt i jego konfigurację? Jak zapewnić wsparcie IT dla zespołów rozproszonych?

AdobeStock_578536996_Preview
RELOKACJA PRACOWNIKÓW

Jak szybko i bezpiecznie relokować pracowników? Co można im zaoferować w ramach pakietu relokacyjnego?

AdobeStock_542020310_Preview
WSPARCIE IT

Jak zadbać o odpowiednie wyposażenie pracowników w sprzęt i jego konfigurację? Jak zapewnić wsparcie IT dla zespołów rozproszonych?