Case study

Przeczytaj nasze case study i zobacz, jak udało nam się pomóc firmom takim jak Twoja!

Przejście na hybrydowy model pracy przez dużego gracza z branży FMCG.

Lokalizacja: Polska

Branża: FMCG

Liczba pracowników: 200+

O kliencie:

Lokalny oddział firmy zajmuje się sprzedażą kosmetyków oraz środków higieny osobistej. Firma ta jest liderem sprzedaży tych produktów na rynku polskim.


Problem:

 

Jednym z naszych klientów jest firma z branży FMCG zajmująca się produkcją zdrowej żywności. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 200 pracowników, w tym pracowników biurowych, produkcyjnych i przedstawicieli handlowych.

Rozwój technologiczny oraz przestrzenny nie nadążały za dynamicznym rozwojem firmy. W pewnym momencie istotnym problemem stała się niewystarczająca przestrzeń biurowa, czego efektem było przepełnienie pomieszczeń. Powodowało to dyskomfort podczas pracy, spadek wydajności oraz pojawiło się ryzyko przekroczenia norm obowiązujących w przepisach.

Rozwiązanie:

 

Nasze propozycje rozwiązania problemu:

  • Wynajęcie większego biura w innej lokalizacji niż obecna.

  • Podnajem dodatkowych przestrzeni w ramach biur serwisowanych.

  • Wdrożenie hybrydowego modelu pracy.

Każda z możliwości posiadała zarówno wady i zalety. Nie będąc jednoznacznie pewnym swojej decyzji, zarząd firmy postanowił podzielić się swoimi  wątpliwościami z pracownikami, którzy zostali zapytani, która z form byłaby przez nich preferowana.   

78% ze wszystkich pracowników była przekonana co do hybrydowego modelu pracy. Stanowczo przeciwni byli zmianie lokalizacji biura, wskazując na zaburzenia dotychczasowych przyzwyczajeń w związku z dojazdem do pracy. Część z nich wskazała, że w przypadku zmiany lokalizacji biura będzie gotowa rozpocząć poszukiwania innej pracy.

 Wypracowaliśmy model, który pozwolił na sprawne przejście na pracę zdalną. Pracownicy otrzymali wsparcie w zakresie przygotowania stanowiska pracy w przestrzeni domowej. Wytworzyliśmy na potrzeby klienta narzędzie, które umożliwiało rezerwacja biurka, ale również przestrzeni parkingowej w obecnym biurze. Dostarczyliśmy oprogramowanie do komunikacji online pracowników. Określony został harmonogram pracy, który wskazuje jaką liczbę dni pracownicy będą pracować zdalnie, a jaką z biura.

Wartość dla biznesu:

 

Co zyskała firma w związku z przejściem na hybrydowy model pracy?

  • Comiesięczną oszczędność w związku z nieponoszeniem kosztów najmu większej powierzchni biurowej.

  • Brak dodatkowych kosztów w związku z organizacją relokacji biura.

  • Zadowolenie pracowników z obecnych warunków pracy, większa elastyczność, oszczędność czasu na dojazdach do pracy.

  • Uatrakcyjniła swoją pozycję na rynku jako przyjazny, podążający za trendami pracodawca.

Skontaktuj się:

Poznaj inne case study:

AdobeStock_408651779_Preview
BODY LEASING

Jak zadbać o dobrze dopasowane kwalifikacje pracowników przy projektach krótkoterminowych bez podpisywania umowy o pracę?

AdobeStock_578536996_Preview
RELOKACJA PRACOWNIKÓW

Jak szybko i bezpiecznie relokować pracowników? Co można im zaoferować w ramach pakietu relokacyjnego?

AdobeStock_542020310_Preview
WSPARCIE IT

Jak zadbać o odpowiednie wyposażenie pracowników w sprzęt i jego konfigurację? Jak zapewnić wsparcie IT dla zespołów rozproszonych?